amerika gazete haberleri haberler
Kripto Paralar

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’ndan Metaverse Videosu Geldi

Türkiye’de siyasetin ilgi odağı olmaya başlayan metaverse evreni Deva Partisi’nin metaverse’e adım attığını duyurması, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin metaverse çalışmalarına başlaması ve en son AK Parti’nin 7’nci olağan kongresinden sonra kurulan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’nın da metaverse ile ilgili planlarını açıklamasıyla birlikte gelişmeye başladı.

AK Parti’den Metaverse Videosu Paylaşımı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

19 yılda ülkeye kazandırdığı eserleri ve hizmetleri metaverse’e taşıyacağını duyuran Ak Parti, birim toplantısını metaverse üzerinden yapmak için de çalışma başlatmıştı. Bununla ilgili hazırlanan bir video da Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı’nın Twitter hesabından paylaşılırken, ilk toplantının bu hafta gerçekleştirileceği ifade edildi.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri bahsi geçen videoyu kendi hesabından retweetledi. İleri ayrıca konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkanlığı olarak metaverse çalışmalarını arttıracak ve bu çalışmalarımızı 81 il teşkilatımız ile ülke genelinde yaygınlaştıracağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama