amerika gazete haberleri haberler
Amerika TarihiGirişimGüncel HaberlerHaberler

Amerika Konsolosluğu Ulaşım ve Başvuru

Ankara’daki Amerikan Büyükelçiliği, Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki resmi temsilcisidir. Sayın Serdar Güven’in Amerikan Han olarak bilinen ofis binasında yer almaktadır. Ayrıca konsolosluklar ve büyükelçiliğe bağlı konsolosluklar (İstanbul ve Adana) bulunmaktadır. Bunlar, Amerika Birleşik Devletleri’ni kendi şehir ve illerinde temsil eder.

Türkiye’deki ABD vatandaşlarına pasaport başvuruları ve yenilemeleri, noter hizmetleri ve veraset ve emlak konularında yardım dahil olmak üzere hizmetler sunan Türkiye’deki ABD Büyükelçiliği ile iletişime geçin. ABD Büyükelçiliği ayrıca vize düzenlemeleri, seyahat ipuçları ve konsolosluk hizmetleri için sayfaları aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret etmek ve seyahat etmek için yardım sunmaktadır. Daha fazla bilgi için veya doğrudan bir elçilik temsilcisiyle iletişime geçmek için aşağıda listelenen web sitesini ziyaret edin.

ABD Büyükelçiliği Ankara, Amerika Birleşik Devletleri‘nin Türkiye’deki resmi temsilcisidir. Bu itibarla, Amerika’nın çıkarlarını temsil eder ve Türkiye’deki kendi büyükelçilikleri, konsoloslukları ve diğer misyonları aracılığıyla onları korumaya çalışır.

İstanbul’daki Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu, Türkiye’deki ana konsolosluklardan biridir ve Amerikan vatandaşları ve diğerlerine çok çeşitli hizmetler ve koruma sağlar. İstanbul’da Başkonsolosluğa ek olarak iki ABD devlet dairesi daha bulunmaktadır: Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği ve Amerika Birleşik Devletleri Askeri İrtibat Bürosu, Türkiye’deki Amerikan Vatandaşlarına yardımcı olabilecek ve kendi kuruluşları için diplomatik görevleri yerine getirebilecektir.

ABD KONSOLOSLUĞU

ABD vatandaşlarının yanı sıra ABD’nin çıkarlarına hizmet eden ABD Konsolosluğunun misyonu, barış ve güvenliği teşvik ederek, ekonomik kalkınmayı teşvik ederek, yurtdışındaki Amerikan vatandaşlarını ve mülklerini koruyarak, terörle mücadele ederek, hastalık salgınlarını önleyerek, Amerika’nın çıkarlarını ilerletmektir. Yurtdışında sıkıntı içinde bulunan ve yabancı uyrukluların ABD yasalarına göre hak kazanabilecekleri göçmenlik yardımlarını almalarına yardımcı olan Amerikan vatandaşlarına yardım.

Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu İstanbul Şubesi dünyanın en heyecan verici ve hareketli şehirlerinden birinde yer almaktadır. Ofisimiz, Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’deki çıkarlarını yönetmekten ve Amerikan toplumumuzu gelişmek için ihtiyaç duydukları hizmetlerle donatmaktan sorumludur. Her yıl burayı ziyaret eden veya burada ikamet eden yaklaşık 2 milyon ABD vatandaşına hizmet veriyoruz. ABD’nin Türkçe Büyükelçiliği ve ABD’nin Türkçe Başkonsoloslukları, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye halkları arasındaki ilişkileri sürdürmekten sorumludur. Diplomatik kadrosu, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki ofisleri ile 100 yılı aşkın deneyimi temsil etmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik

Resmi konsolosluklarımızdan biri olan Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği, Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından denetlenmekte ve Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Büyükelçi, Türkiye’nin hükümeti, halkı ve diğer yerel makamları ile diğer yerel makamlarla diplomatik ilişkileri sürdürür. Bu hizmetlerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi için yabancı ülkelere özel hizmetler sunmak üzere görevlendirilebilecek fahri konsolosları (cumhurbaşkanı tarafından atanır) görevlendirir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama