amerika gazete haberleri haberler
Yaşam

Artuğ Çetin’in kitapları ve eserleri neler? Nomisma Milli Para Kitabı! Dr. Artuğ Çetin Geleceğin Para Düzeni!

Nomisma Bağımsız ve Milli Para Sistemi Geleceğin Para Düzeni adlı kitap Ekonomist ve stratejist Dr. Artuğ Çetin tarafından kaleme alınmıştır. Kitap yeni ekonomik düzen, yeni para sistemi ve yeni model finans yapılanması hakkında detaylı bilgiler içermektedir. Uzun yıllar ekonomist olarak büyük kuruluşlarda çalışan Artuğ Çetin Nomisma adlı kitabı ile ekonominin geleceğinden ve mevcut bozulmalarından söz ediyor. Kitap Alfa yayınları tarafından yayınlanmıştır.

– Piyasada gerek nakdi olarak kullandığımız gerekse elektronik ortamda banka hesaplarında tuttuğumuz paranın tamamı Merkez Bankaları tarafından tedavüle çıkarılmamış, yani üretilmemiştir. Bu gerçeğe inanabiliyor musunuz?
– Cüzdanımızda veya banka elektronik hesaplarımızda tuttuğumuz paramızın neredeyse %85-90’ının, kâr amacı güden ticari bankalar tarafından üretilip tedavüle çıkarıldığını, yani varsayıldığı gibi, Merkez Bankaları tarafından üretilip tedavüle çıkarılmadığını, biliyor musunuz?
– Ticari bankaların para üretmeye yönelik bu ayrıcalıklı ve imtiyazlı statüsünün birçok ülkede yasalarla net bir şekilde düzenlenmemiş olduğunu biliyor musunuz?
– Para sisteminde yapılabilecek birkaç düzeltmeyle birlikte, bankalar batsa dahi, bankalarda yatan paralarınızın batmayacağı bir para ve bankacılık sistemi istemez misiniz?
– Banka iflaslarıyla ve mali krizlerle sarsılmayan bir para ve bankacılık sistemi olmasını ister misiniz?
– Günümüz para sisteminde yapılabilecek birkaç düzeltmeyle birkaç yıl içerisinde devlet ve kamu borçlarının %80 oranında geri ödenebileceğini ve böylelikle devletlerin vergilerde dahi indirime gidebileceklerini ve halkın zenginleşebileceğini biliyor musunuz?
İşte tüm bu ve benzeri avantajları BAĞIMSIZ ve MİLLİ PARA SİSTEMİ sunmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama