amerika gazete haberleri haberler
Yaşam

Bored Ape Yacht Club Creator, ApeCoin Adlı Yönetişim Simgesini Başlattı: İşte Bilmeniz Gereken Her Şey

Piyasa değerine göre en değerli misli olmayan token (NFT) projesinin arkasındaki çığır açan kripto girişimi olan Yuga Labs, Bored Ape Yacht Club, şimdi BAYC ekosisteminde kullanılmak üzere ApeCoin adlı kendi kripto tokenini piyasaya sürüyor. Token, Yuga laboratuvarlarından bağımsız olacak ve ApeCoin DAO (merkezi olmayan özerk kuruluş) adı verilen merkezi olmayan bir topluluk tarafından kontrol edilecek ve APE Vakfı adlı bir görevli kuruluş, DAO’nun toplu kararlarını yönetmek ve kolaylaştırmakla görevlendirilecek.

Yuga ayrıca toplam APE arzının yüzde 15’ini BAYC sahiplerine havadan verecek. Yuga, Twitter’da bu hareketi duyurdu ve APE’nin toplam arzının yüzde 62’sinin topluluğa tahsis edileceğini söyledi. Token airdrop bugün saat 18.00’de başlayacak ve talep süresi 90 gün boyunca açık olacak.

ApeCoin başlangıçta, aksiyon-macera mobil oyunu Benji Bananas ile başlayan Yuga Labs oyunları için bir oyun içi jeton olarak kullanılacak. İleride, ApeCoin satışları çeşitli dijital ve fiziksel projeleri finanse etmek için kullanılacak. Her belirteç, bireysel sahiplerin gelecekteki girişimler üzerinde söz sahibi olmasına izin veren tek bir oy verir.

Yuga Labs’in ApeCoin’e adanmış web sitesine göre , sonsuza kadar sadece 1 milyar ApeCoin basılacak ve yüzde 9,75’i Yuga Labs, yüzde 14’ü lansmana katkıda bulunanlara, yüzde 8’i Yuga Labs kurucularına ve yüzde 6,25’i olacak. Şempanzelerin yaşam alanlarını korumayı ve gençleri yaban hayatı ve gezegeni korumaya teşvik etmeyi amaçlayan Jane Goodall Legacy Foundation’a bağışlanacak.

Mevcut Bored Ape ve Mutant Ape NFT sahipleri, toplam tahsisin yüzde 15’ini alacak ve toplam arzın yüzde 47’si, APE Ekosistem Fonu’nun bir parçası olarak zaman içinde genel halka sunulacak. Yuga Labs, APE jetonunun yakın gelecekte büyük kripto borsalarında işlem görmesini bekliyor.

ApeCoin web sitesinde, ” Blockchain’in kültür üzerindeki etkisinin olasılıkları o kadar sonsuz ki, bunların hepsinin henüz tahmin edilmesi mümkün değil” diyor. “APE, gelecek olanı desteklemek için yapılmış, topluluk tarafından kontrol edilen ve üzerine inşa edilen bir simgedir. Kültürü meta veriye yönlendiren topluluk liderliğindeki girişimler için merkezi olmayan bir protokol katmanı olarak hizmet edecek . ”

ApeCoin’in yardımcı programının tam kapsamı hala belirsiz olsa da, Yuga Labs şu anda WWE Undefeated ve Power Rangers: Battle for the Grid oyun stüdyosu nWay ile bir oyna-kazan oyunu da dahil olmak üzere çeşitli oyunlar geliştiriyor.

Duyuru ayrıca, şirketin NFT projeleri CryptoPunks ve Meebits’in tüm ticari haklarını başarıyla elde etmesinin ardından geldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama