amerika gazete haberleri haberler
Yaşam

CEO Oliver Blume, Porsche’nin Apple ile Olası Projeleri Tartıştığını Söyledi

Volkswagen’in spor otomobil üreticisi Porsche, CEO’sunun iPhone üreticisi Apple ile heyecan verici ortak projeler olduğunu söylediği şeyleri tartıştı, ancak henüz bir karar verilmediğini söyledi.

Porsche CEO’su Oliver Blume, Cuma günü otomobil üreticisinin yıllık sonuçlarıyla ilgili bir video konferans sırasında yaptığı açıklamada, Porsche’nin Formula 1’e girip girmemeyi düşündüğünü ancak henüz bir karar verilmediğini söyledi.

Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesi Ocak ayında, Volkswagen’in denetleme kurulunun hem lüks markası Audi hem de Porsche’nin F1’e katılıp katılmayacağına Şubat ayının sonunda karar vereceğini bildirmişti.

Porsche, Cuma günü elektrikli araçlar için daha iddialı bir satış hedefi de belirledi.

Porsche CEO’su Oliver Blume, grubun yıllık basın toplantısında, yeni satılan Porsche araçlarının yüzde 80’inden fazlasının 2030’da tamamen elektrikli olacağını söyledi.

Bu hedef daha önce Porsche’nin genel olarak elektrikli modellerine uygulanmıştı ve bu da plug-in hibritleri de içeriyordu.

Finans şefi Lutz Meschke, Porsche’nin uzun vadeli en az yüzde 15’lik bir işletme marjı hedefine de bağlı kaldığını söyledi.

Volkswagen ve en büyük hissedarı Porsche SE, bölümü 90 milyar Euro’ya kadar (kabaca 756.289 Rs.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama