amerika gazete haberleri haberler
Yazılım

GOOGLE, ARAMA ALGORİTMASINDA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK YAPTI!


Larry Page
 ve Sergey Brin tarafından 1998 yılında kurulan ve kısa bir süre önce 15. yaşını kutlayan dev arama motoru Google, yaptığı resmi bir açıklama ile arama algoritmasında köklü bir değişime gideceğini söyledi.

Bildiğiniz gibi Google, dünyanın internet trafiğini yönlendiren en büyük güç. Haliyle arama sonuçlarında oluşacak en ufak bir değişiklik bile web site sahipleri tarafından oldukça önemle takip edilmekte. Hal böyle olunca bu köklü değişiklik büyük yankı oluşturdu.

Google, yapacağı yeni köklü değişime “Hummingbird” (Sinek Kuşu) adını verdi. Yapılacak güncelleme ile sonuçların %90 oranında etkileneceği, Google’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Amit Singhal tarafından doğrulandı.

Yeni güncelleme ile artık aramalarınızı arkadaşlarınıza soruyormuş gibi yapabileceksiniz. Örneğin “Teknolojio ne zaman kuruldu?” gibi.

Ayrıca Hummingbird güncellemesi ile sesli arama özelliği de geliştirilecek. Bundan sonra sesli aramalarınızda Google size sesli cevaplar verebilecek.

Kısaca yeni güncellemenin ne gibi yenilikler getireceğinden bahseden Singhal, arama algoritmasının arka planında nelerin yattığından ise bahsetmedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama