amerika gazete haberleri haberler
Mobil

GOOGLE HANGOUTS’A SESLİ ARAMA ÖZELLİĞİ!

Gmail resmi blog sitesinden Google Hangouts kullanıcılarını sevindirecek bir haber geldi. Bu haberin içeriğinde Google Hangouts’a videolu görüşme ile aynı özelliğe sahip sesli arama özelliğinin geldiğini ve bu özellik sayesinde kullanıcıların birden fazla kişi ile sesli aramalara katılabileceği bildirildi. Bunlara ek olarak bu özellik ile birlikte görüntülü arama da ortak Hangouts’tan yapılabilecek ve ayrıca Google Effect ile bir çok efekti de ekleyebilecekleri belirtildi.

Amerika ve Kanada için Dünya’nın neresinden ararsanız arayın ücretsiz olarak telefon numaralarını arayabilecek ve görüşebileceğiniz fakat Dünya’nın başka bir bölgesini aramak isterseniz az bir ücret ödemeniz gerektiği de belirtilen bilgiler arasında. Kullanım olarak Gmail‘in Chat özelliğinde bulunan sesli arama ile aynı kullanıma sahip.

Arama yapmak isteyen kullanıcılar aramak istediği kişinin profilindeki “bir telefonu ara” butonuna tıklayıp aramayı gerçekleştirebiliyorlar. Google Hangouts Bu özelliğin yapacağı yeniliklerden yalnızca biri olduğunu belirten Google, özelliğinde birkaç gün içerisinde kullanımına başlayacaklarını, ayrıca Hangouts’un, Google Voice‘un geleceği olarak tasarlandığını belirtti. Mobil uygulamalara sesli aramanın ne zaman geleceğine dair ise bir açıklama gelmedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama