amerika gazete haberleri haberler
Yaşam

Google I/O 2022 11–12 Mayıs’ta Yapılacak, Kayıtlar Ücretsiz, Sanal İzlemeye Açık

Şirket, Google I/O 2022’nin 11-12 Mayıs tarihleri ​​arasında gerçekleşeceğini duyurdu. Geçen yıla benzer şekilde, bu yılki Google I/O herkes için sanal olarak ücretsiz olacak. Ancak etkinlik, I/O konferansının düzenli mekanı olan Google’ın Shoreline Amfitiyatrosu’ndan canlı yayınlanacak ve Google’ın çalışanlarını ve bazı ortaklarını içerebilecek “sınırlı bir canlı izleyici kitlesine” sahip olacak. Google, geliştirici merkezli yıllık konferansının tarihlerini açıklamadan önce bir “SVD” bulmacası yayınlama geleneğini de sürdürdü.

CEO Sundar Pichai , Perşembe günü yayınlanan bir tweet ile Google I/O 2022 tarihlerini duyurdu . Konferans canlı yayınlanacak ve sanal olarak katılan herkesin erişimine ücretsiz olacak.

Google I/O sitesinde bulunan bir SSS sayfasına göre , konferans kayıtları bu ay içinde başlayacak.

he Verge ile paylaşılan bir açıklamada , Google sözcüsü Alex Garcia-Kummert, bu yılki etkinliğin sınırlı bir canlı izleyici önünde yayınlanacağını söyledi. Google , Axios’tan Ina Fried’e, sınırlı kitlenin öncelikle Google çalışanlarını ve bazı ortakları içereceğini açıkladı .

Bu, katılımcıların geri kalanı için bu yılki Google I/O’nun çevrimiçi bir etkinlik olarak kalacağını gösteriyor.

2020’de Google , COVID-19’un ortaya çıkması nedeniyle I/O konferansını tamamen iptal etti . Yine de, etkinliği geçen yıl yalnızca çevrimiçi bir konferans olarak gerçekleştirdi .

Google I/O, 2008’de başladığından beri mobil ve Web uygulamaları geliştiren geliştiriciler arasında popüler olmuştur. Bununla birlikte, genel halk için konferans, son birkaç yılda çeşitli tüketici odaklı duyurular nedeniyle önemli bir popülerlik kazanmıştır. yeni Android özelliklerinin piyasaya sürülmesi.

Geçen yıl Google , Material You tasarımına sahip Android 12’yi piyasaya sürdü . Ayrıca , yeni Wear OS güncellemesini geliştirmek için Samsung ile bir ortaklık duyurdu .

Google’ın muhtemelen bu yılki I/O konferansında Android 13’ü sergilemesi bekleniyor ve katlanabilir telefonlar ve Pixel Watch ile ilgili söylentilerdeki gelişmeler hakkında ayrıntılar verebilir . Pixel 6a’yı Google’ın yeni uygun fiyatlı Android telefonu olarak da görmemiz olası .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama