amerika gazete haberleri haberler
EkonomiKripto Paralar

Güney Koreli Milletvekili, Bitcoin ve Ethereum Olarak Bağış Kabul Etmeye Başladı

Güney Koreli milletvekili Lee Kwang-jae, Bitcoin ve Ethereum olarak bağış kabul etmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lee Kwang-jae, Pazar günü kripto para birimlerinde bağış kabul etmeye başladığını duyurdu. Buna göre bağışlar, Bitcoin, Ethereum, Güney Koreli şirket Kakao’nun KLAY’i, medya odaklı zincir NEWS ve ödeme odaklı Paycoin olarak yapılabilecek. Ayrıca, Lee’nin internet sitesinde yer alan bilgiye göre bağışa ilişkin makbuzlar, NFT olarak verilebilecek.

Bilindiği gibi kripto paralar, ülkedeki seçimler nedeniyle bir kampanya konusu haline geldi. Bu yolu izleyen siyasetçilerden biri olan Lee, Z kuşağını etkilemek için kripto para ve blokzinciri hamleleri atıyor. Diğer taraftan vatandaşlardan alınması planlanan kripto para vergisi de yine seçim nedeniyle 1 sene ertelendi.

Lee’ye ilk bağış, blokzinciri sektöründe yer alan isimsiz bir profesyonelden geldi. Bağışçı, blokzincirinin siyasete entegrasyonuna olan desteğini ifade etti.

Daha önce aktardığımız üzere milletvekili, kripto para birimlerinde bağış almak için planlamalar yapıyordu. Bu planların gerçekleşmesiyle birlikte Lee, ülkede kripto para bağışı kabul eden ilk milletvekili oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama