amerika gazete haberleri haberler
Yaşam

Holi 2022: Snapchat, Festivali Kutlamak İçin Özel Filtreler Başlattı

Snapchat, Holi festivalini kutlamak için uygulamaya özel Holi temalı AR Lensleri, Gulaal Bitmoji, küratörlü Holi çalma listeleri, Holi temalı içerik ve daha fazlasını ekleyecek. Kullanıcılar, Hindistan’daki 500 farklı konum ve 32 farklı şehirdeki fotoğraflara (coğrafi filtreler) belirli konum tabanlı filtreler ekleyebilecek. Ayrıca Holi çıkartmaları ve Bitmojiler eklenecek.

Snapchat ayrıca eğlenceli bir ‘Holi Beard’ lensi ve Holi’yi kullanıcıların etkileşimde bulunabileceği ve kutlayabileceği farklı dillerde dilemek için bir lens tanıttı. Bu Lensler, Snapchat uygulamasının ötesinde, Samsung Eğlence Modu ve Google Camera Go gibi ortak cihazlarda da mevcut olacak.

Bir ilk olarak, Topluluk Lenslerinin tamamı Hindistan’daki Snapchat Haritaları’nda gösterilmeye ayarlandı. Snapchat kullanıcıları, Snapchat Lens Network topluluk üyeleri tarafından oluşturulan bu Holi özel Lenslerini doğrudan Snap Haritalar üzerinde etkinleştirebilecekler.

Holi’ye özel eğlence seçenekleri arayanlar için festival temalı içerikler Discover ve Spotlight platformlarında da sunulacak.

Bu Holi özel özellikleri hakkında konuşan Snapchat Hindistan ve Güney Asya Pazar Geliştirme Direktörü Durgesh Kaushik, “Snapchatter’lar arkadaşları ve aileleri ile etkinlikleri kutlamak için sürekli benzersiz ve eğlenceli yollar arıyorlar. AR teknolojisi yeteneklerimiz bizim gücümüz oldu ve Bunu Hindistan’daki yerelleştirme çalışmalarımızla başarılı bir şekilde eşleştirdik. Geçen yıl özel Holi AR Lenslerimizle çok sayıda Snapchat kullanıcısına ulaşılması şaşırtıcı değil.”

Ek olarak, kullanıcıların Spotlight videolarına dahil etmeleri için özel bir Holi şarkısıyla birlikte özel lensler tanıtıldı.

Kullanıcılar, sanal görünümlerine bir Holi bükümü eklemek için masaüstü uygulaması olan ‘Snap Camera’ üzerindeki Holi AR Lenslerini de kullanabilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama