amerika gazete haberleri haberler
Yaşam

HSBC, Metaverse’deki Eşlere Katılmak İçin Sandbox’ta Sanal Arazi Satın Alacak

HSBC Bank, spor, e-spor ve oyun meraklılarıyla etkileşim kurmak için The Sandbox metaverse’de bir miktar dijital arazi satın almaya karar verdi. İngiliz bankası, metaverse giriş planlarıyla Web 3 sektörüne adım atan diğer popüler finans markalarına katılacak. Tamamen işlevsel bir sanal evren, metaveren olarak açıklanabilecek şeydir. Artırılmış Gerçeklik (AR) deneyimleri açısından zengindir ve farklı toplulukları birbirine bağlamak isteyen kişiler ve markalar arasında popülerlik kazanmaktadır.

The Sandbox ve HSBC arasındaki anlaşmanın keşfetmeyi amaçladığı, merkezi olmayan ve oyunlaştırılmış teklifler aracılığıyla , tüketicinin benimsemesi meta veri tabanında daha verimli deneyimler gerektiriyor .

Sandbox , Orta kolunda bu mühürlü anlaşmanın resmi bir onayını yayınladı.

“Metaverse, insanların AR , Sanal Gerçeklik (VR) ve genişletilmiş gerçeklik gibi sürükleyici teknolojileri kullanarak İnternet’in yeni nesli olan Web 3’ü nasıl deneyimleyecekleri. HSBC’nin Asya-Pasifik Pazarlama Müdürü Suresh Balaji, The Sandbox ile olan ortaklığımız sayesinde meta evrene adım atıyoruz” dedi.

Sandbox, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir sanal oyun evrenidir . Ayrıca, platformdaki oyuncular için para kazanma öğesini eklemek amacıyla, takas edilemeyen belirteçlerin (NFT’ler) basılmasını, kullanılmasını ve satılmasını da destekler.

Oyun içi ekonomi, her biri şu anda CoinMarketCap’te 3.15$ (kabaca 239 Rs.) olan SAND adlı yerel tokeni tarafından yönetiliyor .

Birkaç büyük marka, sanal evren çıkışlarını hızlandırmak için The Sandbox ile ortaklıklar kurdu.

Warner Music Group (WMG) , Gucci, Adidas ve CryptoKitties, diğerlerinin yanı sıra The Sandbox ile şimdiden metaverse anlaşmalarında .

“HSBC gibi büyük, güvenilir kurumların The Sandbox açık meta veri tabanına katıldığını ve Web3 kültürünü benimsediğini görmekten memnuniyet duyuyoruz. The Sandbox’ın kurucu ortağı Sebastien Borget yaptığı açıklamada, Web3’ün daha geniş bir şekilde benimsenmesinin ve bu yeni ekosistemde marka deneyimlerini ve katılımını sağlayan kurumlar tarafından meta-verinin başlangıcıdır.

Ancak HSBC, metaverse’e giren tek finans kurumu değil.

Bu haftanın başlarında American Express , sanal evren ve NFT sektörlerine girişini çevreleyen yedi ticari marka başvurusunda bulundu.

Visa , JP Morgan ve Mastercard ayrıca kripto ve metaverse alanlarında varlıklarını da işaretlediler.

Araştırma raporları , metaverse için pazar fırsatının 2024 yılına kadar 800 milyar dolara (kabaca 59.58.719 rupi) ulaşmasını bekliyor .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama