amerika gazete haberleri haberler
Sosyal Medya

Instagram Yeni İçerik Önerilerini Test Ediyor!

İlgi alanlarına dayalı kullanıcılar için önerilen mesajların, onun geçmiş tekrarlamalar iyi yanıt gördükten sonra, Instagram artık birlikte, daha ileri bir adım atmak isteyen önerilen mesajların ve kullanıcı feed’lerdeki konuların yeni testin profillerinden bile önde mesajların, sen misin bazı durumlarda izleyin.

Hatırlayacağınız gibi, geçen yıl Instagram , takip ettiğiniz kişilerden ve profillerden gelen en son güncellemeleri her kaydırdığınızda, ana beslemenizin sonuna önerilen gönderilerin yeni bir listesini ekledi . Instagram, 2018’den beri çeşitli biçimlerde ve önerilen bu içerikle etkileşime dayalı olarak, platformun şimdi kullanıcı ufkunu genişletmek için daha fazla hesabı, konuyu ve ilgi çekici gönderiyi ikiye katlamaya ve öne çıkarmaya çalıştığını test ediyordu .

The Verge tarafından bildirildiği üzere :

“Önerilen gönderiler, bazen takip ettiğiniz kişilerin fotoğraf ve videolarından önce, birincil feed’iniz boyunca karıştırılır.”

Bu, şüphesiz bazı kullanıcı endişelerine neden olacaktır. Birçok IG kullanıcısı hala kronolojik bir zaman çizelgesi seçeneği talep ediyor, bu nedenle artık profillerden rastgele gönderiler görecekleri, ancak arkadaşlarının ve ailelerinin yukarıdaki gönderilerinde bile takip etmedikleri fikrinin evrensel olarak iyi karşılanma olasılığı düşük.

Ancak Platformer’dan Casey Newton’un işaret ettiği gibi, bu , sosyal medyanın daha geniş ‘ TikTokifikasyonunun’ bir parçası olabilir . TikTok, ana beslemenizi doldurmak için çok daha geniş çeşitlilikteki içerik girdilerinden çekmesini sağlayan TikTok gönderilerinin genel yapısı nedeniyle kullanıcı katılımını en üst düzeye çıkarabilir. Bu bağlamda kimi takip ettiğinizden daha çok neyin en çok etkileşimi sağladığıyla ilgilidir, bu da TikTok’un her kullanıcı için en ilgi çekici gönderileri öne çıkarma ve harcanan zamanı artırma fırsatlarını genişletir.

Instagram, ideal olarak bu ana beslemeyi daha da çekici hale getiren ve insanları daha uzun süre kaydırmaya devam eden, ilgi alanlarınızla yakından uyumlu önerilerle benzer bir şey umuyor. Bu, Instagram’ın algoritması gerçekten de her bir kullanıcı için en alakalı içeriği tespit edebildiği sürece işe yarayabilir.

Ki bu basit bir başarı değil. Şu anda Instagram Keşfet sayfam çoğunlukla ilgi alanlarımla uyumlu, ancak orada umurumda olmayan pek çok şey de var. Dengenin öncekine göre daha ağır basmasını sağlamak, bu işi yapmanın anahtarı olacak – Instagram ayrıca, kullanıcıların daha fazla/daha az görmek isteyebilecekleri konuları eklemelerine ve kaldırmalarına olanak tanıyan yeni kontrol seçenekleri ve önerileri erteleme kapasitesi de ekliyor. beslemelerinden gizlemek için 30 gün boyunca tek tek konular.

Bu, Twitter’ın önerilen konularına benzer – ancak umarız, Instagram ilgili gönderileri önerme konusunda Twitter’ın şu anda yaptığından daha iyi bir iş çıkarır; Twitter, görünüşe göre bir şeylerin yapışacağı umuduyla tweet’lerin arasına rastgele ilgi alanları atıyor (‘akşam yemeği’ önerilir) dün beni ilgilendiren bir konu olarak).

Peki bu iyi bir hareket mi? Yine, hepsi Instagram’ın ilgili içerik seçeneklerini ne kadar iyi vurgulayabileceğine bağlı. Bu fikirden hoşlanmayan insanlar bile, eğer gösterdikleri gönderiler gerçekten ilgi çekici/ilgiliyse bunun üstesinden gelebilirler – ama şüphesiz bazıları takip ettikleri profillerdeki her gönderiyi görmedikleri için üzüleceklerdir. Bu öneriler gösteriliyor.

Ama gerçekten, önceki tavsiyelerinde olduğu gibi, Instagram çoğunlukla, sürecin normal bir parçası olan gömülü hale gelmesi için yeterince uzun bir süre bu ilk kullanıcı endişesini ortadan kaldırmayı umacaktır, bu da daha sonra platforma ilgili içeriği vurgulama ve güçlendirme için daha fazla kapasite sağlayacaktır. Kullanıcı etkileşimi.

Ayrıca, ilgili ürünleri muhtemel ilgili kullanıcılara sergilemek ve sonuç olarak satışları artırmak için daha fazla yol ekleyerek, daha geniş e-Ticaret baskısında önemli bir araç olabilir.

Bu anlamda, platformdaki işletmeler için olumlu bir hareket olabilir ve ilgi alanlarına göre potansiyel müşteriler arasında keşif geliştirmeye yardımcı olabilir.

Her iki durumda da, şimdilik sadece bir test, bu yüzden bu kullanıcı tepkisinin çok güçlü olup olmadığını ve IG’nin ne gibi sonuçlar alacağını göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama