amerika gazete haberleri haberler
Kripto Paralar

Litecoin (LTC) Balinaları 2017’den Beri Birikim Yapıyor

Önde gelen kripto para istihbarat firması Santiment, sahne arkasında Litecoin (LTC) için gelişen bazı zincir üstü ölçümleri ortaya koydu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

LTC, sert bir düşüş trendinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 410 dolardan %64 düşüşle 148 dolardan işlem görüyor. Buna rağmen Santiment, kripto para balinalarının erken dönem Bitcoin (BTC) rakibi için başka planları olabileceğini söylüyor.

Firmaya göre, Litecoin balinaları 2017’den beri görülmemiş bir şekilde 15 haftalık bir birikim serisinde.

“Litecoin, son iki gün içinde BTC’ye karşı yaklaşık +%5 artışla bazı yaşam belirtileri gösteriyor. 10.000 ila 1.000.000 LTC tutan balina adresleri, 2017’den bu yana en uzun olan 15 haftalık birikim modelinde. Sadece 15 haftada LTC’nin arzının %5’ini eklediler.”

Kaynak: Santiment/Twitter

Santiment ayrıca gizlilik odaklı blok zinciri Monero’nun (XMR) yükseliş olabilecek bazı sinyaller gösterdiğini söylüyor. Firmaya göre Monero, forumlarda son 10 ayın en yüksek oranında tartışılıyor.

“Monero 7 Mayıs 2021’de 513 dolara ulaştığından beri sessiz kaldı. Ancak XMR şu anda pompalanan birkaç kripto paradan biri olduğu için, 10 ayın en yüksek forum tartışma oranını görüyor.”

BTC’ye ve daha geniş pazara bakan Santiment, şunları açıkladı:

“Bitcoin ve diğer birkaç altcoin, normalden daha yüksek bir short-long oranı ortaya koyuyor ve bu da traderların fiyatların düşmesini beklediğini gösteriyor. Geleneksel olarak, bu fonlama oranı aşırı derecede negatif olduğunda, açıklar tasfiye edilmeye hazırlanır ve fiyatlar yükselir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama