amerika gazete haberleri haberler
AnalizlerEkonomiKripto Paralar

Milletvekillerinin Cevaplaması Gereken Dijital Varlıklarla İlgili Tek Soru

Dünyanın dört bir yanındaki pazarlar giderek daha fazla birbirine bağlı ve teknolojiye bağımlı hale geldikçe, gezegenin dört bir yanındaki kanun koyucular takip eden finansal yeniliklere ayak uydurmak için yarışıyorlar.

Ve düzenleyici bir çerçeveyi mükemmelleştiren ilk ulus kazanır.

Ve büyük kazanır.

Bu nedenle, Facebook’un İsviçre’de yeni bir küresel dijital para birimi başlatma duyurusunun nedeni , dijital varlıklar ve blok zinciri için potansiyel ABD düzenleyici yapılarını keşfetmeyi amaçlayan bir kongre oturumu telaşına yol açtı.

ABD’nin teknolojik ve düzenleyici ilerlemeyle hızla dönüşen küresel bir ekonomide liderlik rolünü nasıl sürdürmeyi planladığını anlamak umuduyla Netflix’in CSPAN’ı aşırı derecede izlemesini öngördüm.

Saatlerce teknoloji ve kripto girişimcileri, akademisyenler, düzenleyiciler ve finans uzmanlarının yasa koyuculardan tanıklık ve saha soruları sağladığını izledikten sonra, Amerika’nın modern bir dijital ekonomideki duruşunun tek bir sorunun cevabıyla belirlenebileceğini anladım. :

Tamamen yeni bir düzenleyici rejim gerekli mi yoksa mevcut ABD çerçevesi, dijital varlıkların çoğalan evrenini yönetmek için yeterli mi?

Temmuz ayında, kripto girişimcisi ve Circle CEO’su Jeremy Allaire, dijital varlıklar için yeni bir düzenleyici rejimin gerekliliğini öne sürerek Senato Bankacılık Komitesi önünde ifade verdi. Allaire, Kongre’nin “tüketicileri koruyan ve şirketlerin neredeyse asırlık tanımlara takılıp kalmasına neden olmayan yeni yasaları dikkate almasını” tavsiye etti.

Allaire’ye göre, belirsiz ve kısıtlayıcı düzenleyici ortam nedeniyle, ABD blok zinciri şirketleri, çoğunlukla Asya merkezli kripto şirketlerine karşı şimdiden önemli pazar paylarını kaybetti. Aslında, ABD’deki düzenleyici belirsizlik, birçok dijital varlık projesinin ve – kendisininki de dahil olmak üzere – kripto para yasalarının çok daha elverişli olduğu Amerika Birleşik Devletleri dışında ikamet etmesine neden oldu.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin üst düzey üyesi olan Kongre Üyesi Patrick McHenry, geçtiğimiz günlerde başkan ve SEC’in dört komisyon üyesiyle yaptığı bir oturumda, ABD yetki alanı dışında sermayeyi artırmak için daha büyük bir ekosistem olduğunu ve inovasyonu uzaklaştırdığını kabul ederek benzer korkuları dile getirdi. ABD’den

Bu endişelere rağmen McHenry, SEC’i Blockstack’ın A+ Düzenlemesi kapsamındaki 23 milyon dolarlık son dijital token teklifi üzerindeki çalışmaları için övdü, bu, tüm yatırımcıların (akredite olmayan yatırımcılar dahil) hisse senedi yerine “token” alacağı ilk SEC onaylı dijital token teklifi yatırımları için.

McHenry işin peşini bıraktı ve şu anda Blockstack onay sürecini inceleyen komisyon üyelerinin ABD’de kripto para birimlerinin var olması ve sermaye artırması için sağlam bir ekosistem olduğuna inanıp inanmadıklarını sorguladı.

Dijital varlıklar konusundaki destekleyici duruşu nedeniyle birçok kişi tarafından “Kripto Anne” olarak anılan Komisyon Üyesi Hester M. Peirce, “insanların ABD’de bizim kurallarımıza uygun olarak dijital varlıklar geliştirebilmelerini sağlamak için hala yapılması gereken işler olduğunu kabul etti. ”

Peirce, yardımcı program belirteçleri olarak bilinen bir tür dijital varlığın düzenlenmesinde daha ileri görüşlü olmayı görmek istediğini ifade ederek, “Şu anda sahip olduğumuz güvenlik yasası çerçevesinin uygun yasa çerçevesi olduğunu bilmiyorum” dedi. faydalı belirteçler için bir tür güvenli liman görmek istediğini de sözlerine ekledi.

SEC Başkanı Jay Clayton, “Yıllar içinde SEC, yatırımcılara iyi hizmet eden bir düzenleyici ekosistem geliştirdi” diyerek mevcut sisteme desteğini dile getirdi.

Başkan Clayton’ın konumu, elbette, ne tür dijital varlıkların gerçekten menkul kıymet oluşturduğuna bağlıdır – milletvekillerinden açıklama bekleyen başka bir konu . Özellikle, SEC komisyon üyeleri, Facebook’un Libra Coin’inin sonunda ABD’de bir menkul kıymet olarak kabul edilip edilmeyeceğini doğrulamayı reddetti.

İlginç bir şekilde, uluslararası ticaret ve finans alanında bir yazar ve uzman olan Rebecca M. Nelson, bu yaz kripto para birimi düzenlemelerinin ülkeler arasında uyumlu hale getirilmesi gerekip gerekmediği konusunda artan bir tartışma olduğunu ifade etti.

Dünyanın dört bir yanındaki ulusların nihayetinde dijital varlıklar için evrensel bir çerçeve oluşturmak için birlikte çalışıp çalışmayacaklarını göreceğiz.

Bu arada, tartışılmaz olan, dünyayı değiştiren teknolojinin geldiğidir. En üst düzeye çıkarılmasını sağlamak artık milletvekillerine kalmış. Tamamen yeni bir düzenleyici rejimin zorunlu olup olmadığına veya mevcut ABD çerçevesinin yeterli olup olmayacağına karar vermek kesin başlangıç ​​noktasıdır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama