amerika gazete haberleri haberler
Yaşam

Netflix, Ekstra Maliyetle Ev Dışında Hesap Paylaşımını Test Ediyor

Akış öncüsü Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Netflix’in hesapların üyelerin evi dışında ek bir ücret karşılığında paylaşılmasına izin verecek özellikler de dahil olmak üzere özellikleri test ettiğini söyledi. Şirket, Şili, Kosta Rika ve Peru’da standart ve premium planlarındaki üyelerin iki kişiye kadar eklemesine izin veren özellikleri test ediyor.

Akış hizmeti ayrıca, temel, standart veya premium bir plandaki üyelerin profil bilgilerini yeni bir hesaba veya geçmiş görüntüleme ve kişiselleştirilmiş öneriler gibi verileri koruyan bir alt hesaba aktarmalarına olanak tanıyan başka bir özellik üzerinde çalışıyor.

Şirket şu anda birlikte yaşayan kişilerin Netflix hesaplarını paylaşmalarına izin veriyor. Ancak şirket, planların hesapların ne zaman ve nasıl paylaşılabileceği konusunda bazı karışıklıklar yarattığını ve bunun yeni içeriğe yatırım yapma yeteneğini etkilediğini de sözlerine ekledi.

Şirket, dünyanın diğer yerlerinde değişiklik yapmadan önce özelliklerin faydalarını test edeceğini söyledi.

Ocak ayında Netflix, beklenen içeriğin geç gelmesi nedeniyle ilk çeyrekte Wall Street’in beklentilerinin yarısından daha az müşteri eklemesi öngörerek büyüme beklentilerini yumuşattı.

Netflix son zamanlarda İngiltere ve İrlanda’daki abone fiyatlarını artırdı ve parayı orijinal içerik oluşturmaya yatırım yapmak için kullanacağını söylüyor.

Aynı anda iki cihazda akışa izin veren Birleşik Krallık’taki popüler standart planının fiyatları her ay 2 GBP (kabaca 200 Rs.) artarak 10,99 GBP’ye (kabaca 1.100 Rs.) yükselirken, temel planı kullanan müşteriler plan şimdi önceki 5,99 GBP (yaklaşık 600 Rs) yerine 6,99 GBP (kabaca 700 Rs) ödemek zorunda kalacak. Prim planının maliyeti ayda 15,99 GBP (kabaca 1.600 Rs) olacaktır.

İrlanda’da, temel plan 1 EUR (kabaca 80 Rs.) artarken, standart ve premium katmanlar şimdi sırasıyla 14.99 EUR (kabaca 1.260 Rs.) ve 20.99 EUR (kabaca 1.700 Rs.) olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama