amerika gazete haberleri haberler
Kripto Paralar

Singapur Düzenleyicisi Kripto Reklamlarına Kısıtlama Getiriyor

Singapur Para Otoritesi, kripto reklamı yapan şirketlere karşı sağlam bir duruş sergileyerek kripto para reklamlarının kapsamını belirleyecek yeni bir yönerge yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Singapur finansal hizmetler düzenleyicisi Singapur Para Otoritesi (MAS) kripto para şirketlerine ürünlerini halka tanıtmayı bırakmalarını söyledi.

Dijital ödeme belirteci (DPT) hizmet sağlayıcılarının, ülkedeki vatandaşlara reklam yoluyla tanıtılmaması gerektiği bildirildi. Kurum kripto paraların yüksek riske sahip olduğunu ve genel halk için uygun bir yatırım aracı olmadığını yönünde açıklama yaptı.

Kripto ATM’leri İçin de Uyarı Yapıldı

Düzenleyici, halkın DPT ticareti yapmaya teşvik edilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Singapur Para Otoritesi ayrıca kripto ATM’lerine yönelik uyarılarda bulundu. Bu ürünlerin halka açık alanlarda kullanıma sunulmasının doğru olmadığını söyledi.

Bu kararın sonucunda, kripto şirketlerinin hizmetlerini yalnızca kendi web sitelerinde, mobil uygulamalarında veya resmi sosyal medya hesaplarında tanıtabilmesine izin verildi.

Kripto şirketlerine hizmetlerini tanıtmak için sosyal medya etkileyicileri gibi üçüncü taraflarla ilişki kurmamaları söylendi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama