amerika gazete haberleri haberler
Yaşam

Snapchat, İçerik Oluşturucuların AR Deneyimlerini En Sevdikleri Yerlere Bağlamalarına İzin Vermek için Özel Simgeleri Getiriyor

Çarşamba günü Snapchat, artırılmış gerçeklik (AR) odaklı özelliği Landmarker’ın genişletildiğini duyurdu ve şimdi Lens Studio aracılığıyla Özel Yer İşaretleri olarak herkese sunulacak. Özel Arazi Yapımcıları, platformdaki içerik oluşturucuların, Mercekler olarak bilinen, yerel yerlere sabitlenebilen ve Snapchat kullanıcılarının bu yerler hakkında daha zengin hikayeler oluşturmasına olanak tanıyan AR filtreleri geliştirmesine olanak tanıyacak. Yeni deneyime başlamak için Snapchat, dondurma markası Havmor için yaratılan ilk Custom Indian Landmarker Lens’i tanıttı.

Aralık ayında anlatıldığı gibi , Özel Yer İşaretleri, içerik oluşturucuların bir LiDAR sensörüyle mobil cihazlarını kullanarak heykellerden vitrinlere kadar en sevdikleri yerel simge yapılar için Lensler geliştirmelerine olanak tanır. İçerik oluşturucuların alanı haritalandırması ve Lens Studio’ya getirmek için 3B modelini oluşturması gerekir .

Özel Yer İşareti Mercekleri, belirli bir yeri vurgulamak için bir grup arkadaşla veya daha geniş bir toplulukla paylaşmak için etkinleştirilebilir.

Snap Lens Network’ten Pradeepa Anandhi, Snap resmi lens yaratıcısı Bharat Nagarajan ile ortaklaşa Havmor’un Custom Landmarker’ını oluşturmak için en son güncellemeden yararlandı.

The Havmor Paradise Custom Landmarker Lens adlı yeni Landmarker, etkileşimli bir dans eden ineğe sahiptir. Ayrıca arka planda prizde Havmor dondurma sanal afişini gösterir ve gerçek dondurma külahlarından daha büyük özelliklere sahiptir.

Kullanıcılar, yakındaki dondurma satış noktalarından herhangi birinde Snap kodunu tarayarak Custom Havmor Landmarker Lens’i deneyimleyebilir.

“Bu dondurma cenneti lensini Snapchat’in özel Landmarker teknolojisinin üzerine inşa ettik. Bu lens, çıkışı tamamen bir dondurma masalına dönüştürüyor,” dedi Anandhi.

Birkaç ay önce Bharat ile birlikte Lens Studio’nun Custom Landmarker Lens özelliğini denemeye başladı.

Snapchat , her gün ortalama 200 milyondan fazla kullanıcının AR ile etkileşimde bulunduğunu iddia ediyor. Platform, yeni Custom Landmarkers dahil olmak üzere özellikler getirerek AR deneyimlerini yeni seviyelere taşımayı hedefliyor.

Landmarkers özelliği, AR deneyimlerini popüler mimarilerin üzerine yerleştirmek için yerel bir teklif olarak ilk olarak Nisan 2019’da piyasaya sürüldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama