amerika gazete haberleri haberler
Teknoloji

Sony, Evden Çalışanlara Odaklanan Yeni Kablosuz Hoparlörünü Duyurdu

Tüketici elektroniği konusunda dünyanın önde gelen firmalarından olan Sony, akıllı telefon alanında son zamanlarda kendini pek gösteremiyor olsa da konu hoparlör ve kulaklık gibi ürünlere geldiğinde hala en iddialı şirketlerin arasında bulunuyor.

SRS-NB10 modeli, işlerini evlerinden yapan kişileri hedef alıyor. Bu bağlamda bu hoparlör; evden toplantılara katılması gereken, temiz bir sese ihtiyaç duyan, mobil cihaz kullanıyor olsa da mikrofonunu kolayca açıp kapatabilmesi gereken ve elbette konforlu bir ürüne ihtiyaç duyan kullanıcıların oldukça hoşuna gidecek gibi görünüyor. Hoparlörün tasarımı sayesinde kullanıcılar görüşmelerini net bir şekilde, odadaki diğer kişileri rahatsız etmeden gerçekleştirebiliyor. Yukarıya doğru bakan ses ünitelerine sahip olan hoparlörde iki adet mikrofon bulunuyor. Bu mikrofonlardan alınan ses, Precise Voice Pickup adlı teknoloji ile işleniyor ve ses, yankı gibi istenmeyen şeylerden arındırılarak karşı tarafa ulaştırılıyor. Buna ek olarak, hoparlörün üzerinde mikrofonu açıp kapatmaya yarayan bir tuş bulunuyor.

NB10, kullanıcılara 20 saate varan bir batarya ömrü sunuyor. Bu süre, kullanım şekline göre değişecek olsa da yoğun bir iş gününde kullanıcıyı yarı yolda bırakmayacağı söylenebilir. Sunduğu bu süreye ek olarak bu model, 10 dakikalık şarj ile 1 saate kadar batarya ömrü sunabiliyor. NB10’un şarj işlemi, Type-C ile gerçekleştiriliyor.

Kablosuz hoparlör aynı anda 2 cihaza bağlanabiliyor. Bu sayede hem bilgisayara hem de akıllı telefona bağlanılabildiği düşünülürse, herhangi bir taraftan gelecek olan önemli bir aramanın kaçırılmaması hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama