amerika gazete haberleri haberler
Yaşam

Twitter, İkiz Sekme Düzen Kararını Tersine Çevirdi, Önce En Son Tweetleri Görüntülemeyi Kolaylaştırdı

witter, mikroblog platformunda iki sekmeli bir düzen kullanma kararını geri aldı ve en son tweetleri en üstte gösteren orijinal düzene geri döndü. Geçen hafta kullanıma sunulan iki sekmeli düzen, kullanıcıları ters kronolojik bir besleme yerine algoritmik olarak sunulan bir zaman çizelgesine itmek için tasarlandı. Kullanıma sunma, kullanıcılardan önemli geri dönüşler aldı. Bu ayın başlarında, Twitter’ın yakında özel bir podcast sekmesi alabileceği de söylenmişti.

Twitter’ın çift sekmeli düzeni , esasen ters kronolojik beslemeye geçmeyi zorlaştırmıştı. Değişiklik başlangıçta iOS kullanıcıları için kullanıma sunuldu ve henüz Android’de ve mikroblog sitesinin Web sürümlerinde kullanıma sunulmamıştı. İki zaman çizelgesi – Ana Sayfa ve En Son – bir algoritmaya dayalı olarak tweet’leri istiflemek ve zaman çizelgenizde sırasıyla ters kronolojik sırada düzenlenmiş tweet’leri göstermek için tasarlanmıştır.

Düzen, algoritmik beslemeyi gösteren Ana Sayfa sekmesi varsayılan seçenekte olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu karar, birçok kullanıcının değişikliğe yönelik eleştirilerini paylaşması ve hatta buna ‘Twitter’ın çağlardaki en kötü ürün kararı’ adını vermesi nedeniyle tepkilere neden oldu. Twitter’ın orijinal tasarıma dönme kararı, kullanıcılardan aldığı bu geri dönüşün ardından geldi.

Bu ayın başlarında, Podcast’ler için Twitter uygulamasında özel bir sekme , bilinen tersine mühendis Jane Manchun Wong tarafından fark edildi. Yaklaşan özelliğin, Twitter mobil uygulamasında alt menü çubuğuna yerleştirilmiş bir mikrofon simgesiyle belirtilmesi bekleniyor. Düğmeye dokunmak, büyük olasılıkla yeni bir Podcasts sayfasına yol açacaktır. Geliştirme, şirketin Twitter Spaces’ta kullanıcıların platformdaki tartışmaların kaydını dinlemelerine olanak tanıyan Podcast benzeri bir özellik sunmasından birkaç ay sonra geldi. Dinleyiciler ve sunucular, Spaces kayıtlarıyla daha geniş bir kitleye ulaşabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama