amerika gazete haberleri haberler
Youtuber

Umut Güner kimdir? Umut Güner hayatı ve biyografisi nedir?

Umut Güner İstanbul’un Tuzla ilçesinde doğmuştur. İlk okul, orta okul ve lise eğitimlerini Tuzla’da tamamlamıştır. Üniversite lisans eğitimini almak için Balıkesir Üniversitesi Tarih bölümüne kayıt olmuştur. Tarih bölümünde başarılı bir öğrenci olarak sivrilen ve ön plana çıkan Umut Güner lisans eğitimi süresince her yıl fakülte dekanlığı tarafından onur belgesine layık görülmüştür. Umut Güner aynı şekilde bu üniversiteden yüksek not ortalaması ile mezun olmuştur.

Tarih bölümü lisans mezuniyeti sonrasında ise felsefe alanında yüksek lisans eğitimi yapmak üzere İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde master eğitimine başlamıştır. Fakat yaşadığı aksilikler nedeni ile bu üniversitedeki Felsefe bölümü yüksek lisans eğitimini yarıda bırakmak zorunda kalmıştır. Akademik çalışmalara bir süre ara veren Umut Güner ilerleyen süreçte Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine başlamıştır.

Tarihçi ve yazar Umut Güner lise yıllarından itibaren muhtelif vakıf ve derneklerde toplumsal, kültürel ve entelektüel faaliyetler içerisinde bulunmuştur. Yine lise yıllarından itibaren de çeşitli dergi ve gazetelerde makaleler ve popüler tarih yazıları kaleme almış ve yayınlamıştır. Bu çalışmalarına ek olarak Umut Güner, kitap çalışmaları ve akademik makaleler yayınlamıştır. Tarihçi ve felsefeci Umut Güner, Ortaçağ Tarihi, Siyaset ve İktidar Felsefesi, Politik Kuramlar ve Amerika Birleşik Devletleri Tarihi gibi çeşitli alanlarında akademik çalışmalar yürütmektedir.

Umut Güner’in Yayınlanmış Kitapları

Tarih Musahabeleri –DİB Yayınları
Tarihte Fütüvvet ve Ahilik – Ötüken Neşriyat

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama