amerika gazete haberleri haberler
Teknoloji

Ünlülerin Dijital İkizleri Projesi

Japonya’nın CyberHuman Productions şirketi, 3D tarama içerikleri ile çeşitli dijital içerik oluşturma işlemlerini gerçekleştiriyor. Ünlü kişilerin dijital klonları veya dijital ikizleri için döküm hizmetleri sunan şirketin başlattığı “Dijital İkiz” projesi ile 2023 yılına kadar 500 dijital ikiz ünlü oluşturulması planlanıyor.

Son zamanlarda yaşanan pandemi nedeniyle fiziksel etkileşim ve alan kısıtlamalarının devam etmesiyle birlikte eğlence endüstrisinde sınırlı çalışma alanı ve ortamı oluşuyor. Dijital İkiz hizmeti aslında ünlüler ve yapım ajanslarına yönelik düşünülmüş bir proje olup ünlü kişilerin dijital klonlarını oluşturarak dijital platformlarda resmi olarak çalışmalarına imkân tanıyor.

“Dijital İkiz” üretim sürecinde, yüksek çözünürlüklü 3D tarama teknolojisi kullanılarak bireyin 3DCG (3D Computer Graphics – Üç Boyutlu Bilgisayar Grafiği) verileri taranır. Bireyin tüm ayrıntılı fiziksel özelliklerini ortaya çıkaran hareket verileri ve ses verileriyle birleşerek, inanılmaz derecede yüksek kaliteli bir dijital klon oluşturulur. Yüksek kaliteli 3D görüntülerin yanı sıra, ses sinyali işleme teknolojisi, hareket yakalama teknolojisi ve dudak senkronizasyon teknolojisi gibi birinci sınıf yapay zekâ ifade teknolojileri, dijital ikizin yüksek kaliteli performansına olanak tanımaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama