amerika gazete haberleri haberler
Yaşam

Volvo, ABD’deki Kamuya Açık Elektrikli Araç Şarj Ağı için Starbucks ile İşbirliği Yapıyor

Volvo Cars ABD Salı günü yaptığı açıklamada, bu yaz başlayacak bir halka açık elektrikli araç (EV) şarj ağı oluşturmak için kahve devi Starbucks ile ortaklık kurduğunu söyledi.

İsveçli otomobil üreticisi, pilot kurulumlarının 15’e kadar Starbucks mağazasında 60 kadar Volvo markalı ChargePoint DC hızlı şarj cihazı içereceğini söyledi .

Her 100 mil’de bir şarj cihazı takmayı planlayan Volvo, kurulumların 2022’nin sonuna kadar tamamlanmasını beklediğini söyledi. Şarj istasyonları, tüm EV sürücüleri tarafından bir ücret karşılığında kullanılabilir. Ancak, Volvo otomobil sahipleri bunları ücretsiz veya ayrıcalıklı fiyatlarla kullanabilirdi.

Hareket, otomobil üreticilerinin EV üreticisi Tesla’yı geçmek için yarışırken , Pazartesi günü Ford’un Avrupa’da piyasaya sürmeyi planladığı yedi yeni elektrikli model için planlarını açıklıyor.

Öncelikli olarak Çinli Geely’ye ait olan Volvo Cars, bu on yılın ortasına kadar yüzde 50 saf elektrikli otomobil ve 2030 yılına kadar tamamen elektrikli otomobil satmayı hedefliyor.

Biden yönetimi geçen ay, bu sorunla mücadeleye yardımcı olmak için binlerce elektrikli araç şarj istasyonu inşa etmek için beş yılda yaklaşık 5 milyar dolar (kabaca 381 rupi) verme planını da açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama