amerika gazete haberleri haberler
Popüler Bilim

YENİ GORİLLA GLASS ANTİBAKTERİYEL ÖZELLİK İLE GELİYOR!

Corning firması üreteceği yeni Gorilla Glass 4‘te antibakteriyel özellik sunuyor.

Adını sıkça akıllı telefonlarda duyduğumuz Gorilla Glass camı artık daha sağlam ve antibakteriyel özelliğine sahip olacak.

Son olarak Gorilla Glass 3‘ü tanıtan Corning, çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı camı şuanda Samsung Galaxy S4 gibi akıllı telefonlarda kullanılmakta.

Gorilla Glass 4 ile birlikte Antibakteriyel özellik geliyor!

Gün içerisinde en çok kullandığımız ve vakit geçirdiğimiz şeylerden biri olan akıllı telefonlarımız ister istemez bakterilerin yaşam yeri oluyor. Kimi zaman bir şey göstermek için arkadaşlarımıza verdiğimiz telefonlarımız ne derece temiz bilinmiyor.

Bir akıllı telefon üzerindeki mikrop sayısı tuvaletteki mikrop sayısını aşmakta…” açıklamasını yapan Corning, Gorilla Glass 4 ile birlikte bakterilere karşı özel bir cam üretecek. Yeni Gorilla Glass, bakteri ve mikrop öldürme işlemini 2 saate yayarak daha hijyenik bir ortam sunuyor.

Güneşli havalarda her ne kadar telefonun ekran ışığını son kademeye kadar getirsekte parlamaya engel olamıyoruz. Bu konu üzerinde çalışma yapan Corning, yeni Gorilla Glass’ın saf sudan 10 kat daha geçirgen olduğunu açıkladı.Bu da gün içerisinde ekranı daha iyi görebilmemize olanak sağlıyor.

Yeni Gorilla Glass’ın ne zaman akıllı telefonlarda ve tabletlerde kullanılacağı bilinmiyor fakat önümüzdeki 2 yıl içerisinde çıkacağı tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
İstanbul evden eve nakliyat izmir dijital ajans dijital pazarlama